Malowanie rozpoczęło sie od zamontowania w kadłubie łoża uzbrojenia głównego, ale bez samych dział i zamaskowania wnętrza łoża, żeby ochronić już położoną farbę:
Spód kadłuba został pomalowany rdzawoczerwoną farbą Humbrol 113, następnie środki kół i tym podobne detale pomalowano farbą "Olive Drab" - Humbrol 66:
Górę modelu pomalowano podobnie - preshading kolorem Humbrol 113 i środki paneli kolorem Humbrol 66:
Całość została pokryta kilkoma warstwami mieszaniny wody i "Sidoluksu" z niewielkim dodatkiem czarnej farby akrylowej i czerwonego pigmentu "Wietnamska ziemia" z firmy CMK. Następnie nałożono kalkomanie przy użyciu płynu "Mr. Mark Softer" i ponownie położono kilka warstw rozcieńczonego sidoluksu z barwnikami. Gwiazdę na przednich drzwiach i żółte koło klasyfikacji mostowej namalowano przy użyciu szablonów wyciętych z taśmy maskującej, farbę nanoszono przy pomocy gąbki:
Na poniższym zdjęciu widać porównanie winylowych gąsienic z zestawu (z prawej) i ogniwkowych gąsienic z zestawu AFV Club numer 35046 "T91E3 Track" (z lewej). Okazało się, że musiałem kupić dwa takie zestawy, bo w pierwszym nie było dosyć części, żeby wykonać obie gąsienice (75 ogniw na stronę):
Gąsienice najpierw pomalowałem mieszanką farb Humbrol 113 (rdzawo-czerwony) i Humbrol 53 (szary metaliczny):
Następnie na gąsienicy położyłem maskę, aby pokazać zużycie materiału w miejscach, gdzie po gąsienicy idą koła drogowe.
Surowy metal odwzorowałem przy pomocy farby Humbrol 53 (szary metaliczny), a gumę - Humbrol 32 (ciemny szary). Gumowe poduszki, wchodzące w skład zestawu AFV Club pozwoliły zasymulować zużycie gąsienicy poprzez szlifowanie jej papierem ściernym:
Gotowe gąsienice założone na model pojazdu:
Zapasowe lufy do dział 40 mm z elementami mocowania:
Pokrywy włazów kierowcy i dowódcy pojazdu zamontowane na modelu. Strzałki pokazują lokalizację zatrzasków, które trzymają pokrywy w pozycji otwartej:
Składane siedzenia ładowniczych. Od góry - część z zestawu firmy Tamiya. Poniżej - elementy wykonane przeze mnie od podstaw i przejęte ze starego modelu. Siedziska foteli mają spody wykonane z forniru, tak, żeby była widoczna od spodu struktura drewna - jak w oryginale. W dolnej części zdjęcia element z zestawu firmy AFV Club:
Siedziska złożone, pomalowane i pocieniowane:
Po zamontowaniu na swoje miejsce:
Pancerne "skrzydło" łoża uzbrojenia głównego z uchwytem na lornetkę (element fototrawiony z zestawu Eduarda):
Po pomalowaniu (zamontowana lornetka firmy Tamiya):
Miejsce pracy strzelca, ze złożonym sterownikiem napędów łoża i instalacją elektryczną:
Anteny radiowe, które będą zamontowane na łożu uzbrojenia głównego. Wykonane są ze struny gitarowej. Antena po lewej stronie to AT-912/VRC z podstawą typu MX-2799. Antena po prawej stronie ma podstawę typu MP-65:
Maczeta M1942 w pochwie wykonana od podstaw z płyty polistyrenowej:
Gotowe łoże uzbrojenia głównego z zamontowanymi działami, celownikiem przeliczającym i antenami radiowymi:
Torba na maskę gazową i maczeta, zawieszone na podstawie anteny radiowej:
Narzędzia przeznaczone do zamontowania po prawej stronie pojazdu:
Narzędzia do pracy z gąsienicą i zapasowe ogniwa gąsienicy na lewej stronie pojazdu:
Przód kadłuba ze zniszczoną gwiazdą i pomalowanymi reflektorami:
Bańka na wodę na swoim miejscu:
Przedmioty przewożone na pojeździe: Dodatkowy kanister, uchwyty do podnoszenia mechanizmu dział (lutowane z drutu), skrzynki amunicyjne, składane nosze (wykonane od podstaw):
Karabin maszynowy M60 - zdecydowałem sie wykorzystać przerobiony M60 z firmy Tamiya z dwunogiem z zestawu figurek Dragona - i pas z dwoma manierkami i dwoma ładownicami uniwersalnymi. Manierki i ładownice z zestawu figurek Dragona, pas wykonany z bibułki:
Pas i karabin maszynowy pomalowane, dodatkowo pokrowiec na karabin maszynowy wykonany z Pawelitu - jest to materiał składający się z dwóch warstw bibułki z wklejoną pomiędzy warstwą folii aluminiowej:
Pokrowiec dopasowany do karabinu maszynowego:
Po pomalowaniu:
"Towar" zamontowany na pojeździe:
Amunicja do dział 40mm. Części pochodzą z zestawu firmy Orange Hobby numer G35-070-58:
Gotowa amunicja w uchwytach:
Czaszka zawieszona na kawałku pianki poliuretanowej - szczegół z historycznych zdjęć, który postanowiłem odwzorować: